Online lekce a kurzy pilates a powerjógy

 

 • pilates a powerjóga pro začátečníky i pokročilé
 • specializované online minikurzy
 • zdravotní pilates 60+
 • cvičíte kdykoli a kdekoli s pohybovými specialisty Power & Pilates Studia
 • jednoduchý přístup k lekcím
 • v pohodlí domova
Minikurz Dolní končetina a zdravé chodidlo

Minikurz Dolní končetina a zdravé chodidlo

Minikurz zaměřený na zlepšení kondice dolní končetiny od kyčelního kloubu až po chodidlo. Potřebujete návod, jak dostat své nohy do pohody? Zvolte tento minikurz.

Minikurz Dolní končetina a zdravé chodidlo je vhodný pro všechny, kteří chtějí cvičit zdravým způsobem s pozitivním účinkem na oblast kyčlí a dolní končetiny s funkčním a aktivním chodidlem. Minikurz vychází ze zásady, že problémy s chodidlem často mohou mít původ v dalších částech těla, např. v dysbalanci svalů kolem kyčelního kloubu. Chcete-li uvolnit přebytečné napětí z vašeho těla, začněte chodidlem. Tento minikurz je, jak se nyní říká, "must have" pro všechny, kteří o svém těle skutečně přemýšlejí.

 

 160 minut minikurzu Dolní končetina a zdravé chodidlo plných jednoduchých a inspirativních cviků z dílny pohybových specialistů Power & Pilates Studia v ceně 450,- Kč s neomezeným přístupem po dobu 3 týdnů

 

Objednat minikurz

 

Co se naučíte?

 • práce s centrovanou dolní končetinou a funkčním chodidlem
 • protažení a posílení svalů dolní končetiny
 • uvolnění a aktivace chodidla
 • jednoduché cviky prospěšné pro klenby chodidla a sílu svalů
 • jak své nohy a chodidla používat ve správném nastavení
 • použití sady masážních míčků (nutné pro absolvování kurzu)
 • více informací v obsahu kurzu

 Obsah kurzu

 • 3 lekce
 • délka lekcí = 51 min./56 min./54 min.
 • lekce vhodné pro všechny věkové kategorie
 • základní úroveň
 • 21 dní / 3 týdny neomezený přístup k lekcím
 • cena minikurzu: 450,- Kč

 


Další informace k online kurzu

Tři lekce minikurzu jsou zaměřené na úplné základy práce s dolní končetinou. Pro cvičení potřebujete sadu masážních míčků (Easy Ball Grip 12 cm, masážní ježek a softmolitanový míček). Naučíte se jednoduché cviky pro zacentrování dolní končetiny, posílení a protažení svalů kolem kyčelního kloubu a kolene. Část každé lekce je vždy věnována samotnému chodidlu, jeho uvolnění a posílení. Minikurz vychází ze zásady, že problémy s chodidlem často mohou mít původ v dalších částech těla, např. v dysbalanci svalů kolem kyčelního kloubu. Chcete-li uvolnit přebytečné napětí z vašeho těla, začněte chodidlem. Tento minikurz je, jak se nyní říká, "must have" pro všechny, kteří o svém těle skutečně přemýšlejí.

Naučíte se řadu jednoduchých a účinných cviků, kterými budete posilovat a protahovat důležité svaly v okolí kyčelního kloubu a celé dolní končetiny. V každé lekci procvičíte celou dolní končetinu, včetně chodidla s důrazem na správné a funkční nastavení zbytku těla. Kromě nohou budou určitě pracovat i svaly středu těla. Získáte zásobík cviků, kterými uvolníte přetížené svaly podporující klenby chodidla a naučíte je zapojit se v maximální funkčnosti. Minikurz je vhodný pro všechny věkové kategorie. Uvolněné a funkční chodidlo představuje velký benefit pro celé vaše tělo.

To vše zdravou formou a pod taktovkou týmu zkušených profesionálů - pohybových specialistů Power & Pilates Studia.

 

Chcete-li se dozvědět více informací o zdravotním pilates, přečtěte si více na našem webu.

 

Potřebné pomůcky: cvičební podložka, froté ručník (židle, deka, jóga blok - volitelné), masážní míčky Easy Ball Grip 12 cm, masážní ježek, softmolitanový míček - (Nestihli jste koupit na naší lekci? Kontaktujte nás, máme skladem)

Doporučení pro absolvování minikurzu: každou lekci si několikrát zacvičte, než pokročíte k následující lekci. Cvičte a sledujte signály vašeho těla. Bolest u cvičení není v pořádku. V případě, že pro vás je cvik náročný, zvolte jednodušší variantu. Provádějte cviky tak, jak vás lektor navádí.

Upozornění: Cvičení podle lekcí provádíte na vlastní odpovědnost. Pokud si nejste jisti, zda váš zdravotní stav umožňuje absolvování minikurzu, kontaktujte nás, nebo konzultujte se svým lékařem. Zakoupený obsah minikurzu je určen pouze pro vaše osobní použití. Další šíření obsahu kurzu, jeho kopírování, šíření, prodej a jakékoli jiné zveřejňování není dovoleno a může být stíháno podle platné legislativy ČR.

 

 

Obsah kurzu

 

Lekce 1 - Pánev, kyčel, chodidlo

Délka 51:39 min.

Lekce, ve které nejprve rozhýbete a uvolníte pánev, hned poté se stejným zpúsobem přesune vaše pozornost na dolní končetiny. Rozpohybujete kyčelní kloub a zaměříte se na protažení stehenních svalů a tzv. flexorů kyčelního kloubu. Ve své pozornosti se dále přesunete i k chodidlům. Ty budete pomocí masážních míčků uvolňovat a nezapomenete ani na rozpohybování chodidel a několik cviků prstové gymnastiky. Prostě vše potřebné na úvod práce s dolní končetinou.

 

Okno s přehrávačem se objeví pod tímto textem přihlášeným předplatitelům s aktivním členstvím.

Vstup do online lekce/minikurzu je umožněn pouze registrovaným předplatitelům. Prosíme přihlaste se ke svému předplatitelskému účtu prostřednictvím svých přihlašovacích údajů, nebo si vytvořte novou registraci.


 
Lekce 2 - Střed těla, centrace nohy, chodidlo

Délka 56:03 min.

Po úvodním rozhýbání a přípravě na cvičení, ve kterém je vše podřízeno práci s dolní končetinou v centrovaném postavení, se budete věnovat práci s pánví. Čekají vás nové cviky a proto je potřebné mít své tělo dokonale připravené a pod kontrolou. To vám zajistí několikeré procvičení celé předchozí lekce. Budou pracovat svaly středu vašeho těla a opět se zaměříte na oblast kolem třísel a kyčelních kloubů, aby byla zajištěna patřičná volnost pohybu. V druhé polovině lekce přidáte další cviky na práci s vlastním chodidlem.

 

Okno s přehrávačem se objeví pod tímto textem přihlášeným předplatitelům s aktivním členstvím.

Vstup do online lekce/minikurzu je umožněn pouze registrovaným předplatitelům. Prosíme přihlaste se ke svému předplatitelskému účtu prostřednictvím svých přihlašovacích údajů, nebo si vytvořte novou registraci.


 

Lekce 3 - Břišní svaly, kyčel, chodidlo

Délka 54:37 min.

Lekce, která vám pomůže uvědomit si správný stereotyp chůze. Čeká vás aktivace svalů břicha, které k chůzi potřebujeme. Budete pracovat pánví, protahovat svaly dolních končetin. Začnete posilovat svaly ovládající kyčelní kloub. A rozšíříte si zásobník cviků s chodidlem, které tentokrát budeme učit správné odvinutí potřebné pro chůzi.

 

Okno s přehrávačem se objeví pod tímto textem přihlášeným předplatitelům s aktivním členstvím.

Vstup do online lekce/minikurzu je umožněn pouze registrovaným předplatitelům. Prosíme přihlaste se ke svému předplatitelskému účtu prostřednictvím svých přihlašovacích údajů, nebo si vytvořte novou registraci.

 

Objednat minikurz

Sledujte naše sítě

Facebook Power & Pilates StudiaInstagram Power & Pilates Studio

Rychlý kontakt

Powerjóga & Pilates Clinic & Reformer Studio & DNS

tel: 774 978 985, 776 846 150
email: info@power-pilates.eu