Otázky a odpovědi

Jaký je rozdíl mezi otevřenými a uzavřenými skupinovými kurzy?

Uzavřené kurzy jsou především kurzy pro začátečníky, nebo se může jednat o kurz na míru pro některou z firem či organizací. Znamená to, že v kurzu je předem daný počet účastníků, který umožní garantovat kvalitní kontrolu provedení cviků. V průběhu kurzu se nepřibírají další klienti. Jednotlivé lekce na sebe navazují, proto je doporučováno lekce nevynechávat. Otevřené lekce jsou volně přístupné a to buď v rámci permanentky, nebo i koupě jednotlivých vstupů. S ohledem na to, že kapacita sálu pro skupinové lekce je omezená, doporučujeme si předem zarezervovat místo v sálu. S rezervací se nemusíte obávat, že se na vás nedostane.

 

Co se naučím v kurzu pilates pro začátečníky? Co následuje po jeho ukončení?

V rámci uzavřeného kurzu pro začátečníky se naučíte základní řadu cviků, seznámíte se s principy pilates. Budete dostávat informace o vašem těle, pohybovém systému a jeho funkcím. V souvislosti s tím porozumíte lépe výrazům jako je mobilita a stabilita, ale především budete dostávat návod k tomu, jak cvičení a zdravý pohyb zakomponovat do běžného života, protože to je jeden ze základních cílů lekcí pilates. Po dokončení můžete pokračovat postupně v kurzech pro mírně pokročilé, středně pokročilé a pokročilé. Na cestě pilates se dá jít po celý život.

 

Jdu poprvé na lekci do Power & Pilates Studia. Co sebou?

Informace o potřebném vybavení naleznete v popisu lekcí v rozvrhu skupinových lekcí. Většinou je vhodné mít sebou froté ručník. Pokud míříte na individuální lekci, potom potřebujete pouze sportovní oděv.

 

Mám zdravotní potíže s pohybovým aparátem, mohu cvičit?

V případě jakéhokoli zdravotního omezení a to nejenom pohybového aparátu (výhřezy obratlových plotének, kloubní náhrady, artrózy apod.) důrazně doporučujeme návštěvu hodiny zdravotního pilates nebo powerjógy nejprve zkonzultovat s vaším odborným lékařem. V případě nejasností se můžete obrátit na našeho odborného konzultanta - MUDr. Sylvu Musilovou. Jakékoli zdravotní omezení oznamte před začátkem lekce vašemu lektorovi.

 

Nevím, zda zvolit individuální tréninky nebo skupinové lekce?

Volba je vždy výhradně na zvážení klienta dle jeho zdravotního stavu a preferencí, stejně tak i finančních možnostech. Individuální trénink je zaměřen na konkrétní potřeby klienta, jedná se o trénink šitý na míru. Je možná i kombinace obou, tedy docházet na skupinovou lekci a buď pravidelně, nebo krátkodobě doplnit o trénink individuální. Vždy vám rádi pomůžeme doporučit vhodnou možnost právě pro vás. V naší nabídce najdete jak skupinové kurzy, tak individuální lekce pro širokou klientelu bez ohledu na věk či pohlaví.

 

Musím na skupinové lekci zvládnout všechny cviky?

Každý jsme individuální, máme jinou tělesnou konstituci, proto je běžné, že také cvičební tempo a pokroky budou u každého probíhat jinak. Na lekcích se vždy učíme cviky od základních variant až po ty pokročilé. Každý si proto může zvolit právě tu variantu, na kterou se cítí. Někdy máme fajn den a cviky nám jdou doslova sami, jindy jsme přišli na lekci např. po viróze nebo těžkém dni v práci a volíme tomu přiměřeně své tempo. Je to naprosto v pořádku, na cvičení bychom měli cítit posílení svalstva, protažení, nikdy bychom neměli jít přes práh bolesti!

Sledujte naše sítě

Facebook Power & Pilates StudiaInstagram Power & Pilates Studio

Rychlý kontakt

Powerjóga & Pilates Clinic & Reformer Studio & DNS

tel: 774 978 985, 776 846 150
email: info@power-pilates.eu