Karpathos s příchutí pilates a powerjógy

Karpathos 11Hledáte-li inspiraci pro letní dovolenou, máme pro vás osvědčený tip. Karpathos je řecký ostrůvek v Egejském moři, kde jsme letos (červen 2018) strávili týden s pilates a powerjógou.

 

 

 

 

 

Naším cílem bylo najít klidné místo s nádechem romantiky, exotiky a navíc s příjemným prostorem pro pravidelné cvičení. To vše nám splnil pobyt v hotelu Argo v Amoopi na ostrově Karpathos.

 

Příjemný hotýlek, obklopený ibišky, olivovníky a jinou středomořskou květenou je na mořském pobřeží na ostrůvku východně od Kréty. Je součástí malého rekreačního letoviska, kde naleznete i rozličné taverny, kavárny a obchůdky s potravinami.

 

 

Členité mořské pobřeží nabízí řadu možností ke koupání. To nejdůležitější, co je třeba o plážích na tomto ostrově vědět je, že katalogy cestovních kanceláří nelžou, když prohlašují, že zdejší pláže jsou nejkrásnější v celé Evropě. Pár kroků od hotelu je na výběr z oblázkové Votsalakia, kterou ocení zejména příznivci šnorchlování, a sousední písčité Mega a Mikro Amoopi, kde se můžete povalovat celý den.

 

 

Užívejte si s námi cvičení na krásném ostrově Karpathos v létě 2019 i vy.

Chci cvičit s výhledem na moře

 

A jak vypadal náš den v Amoopi? Den jsme začínali jógovou lekcí na otevřené terase, která je součástí hotelu. Zkuste se na ní ve své mysli přenést. Zavřete oči a uslyšíte šumění moře a na své tváři ucítíte teplo ranních slunečních paprsků. Nadechnete se, otevřete oči a dech se vám zatají při pohledu na mořskou zátoku se skalisky vystupujícími z moře. Krása, že? Po ranní lekci následovala snídaně. Protože další lekce, tentokrát pilates, byly až v odpoledních hodinách, každý svůj den trávil dle svých představ. Procházky po pobřeží, koupání, posedávání v kavárnách u skvělé ledové kávy. Prostě intenzivní pohoda a relax. K cvičení můžeme jen dodat, že i na pobřeží ostrova jsme pro zpestření dovezli řadu pomůcek a využili i hotelové židle. Po večerních lekcích jsme v místních tavernách objevovali nové chutě prostřednictvím četných typicky řeckých pokrmů.

 

 

V průběhu týdne jsme si našli čas i na výlety do okolí. Prohlédli jsme si hlavní město, tedy spíše městečko, ostrova, kterým je Pigadia. Žije v něm asi necelých 6 tisíc obyvatel. Jen pro doplnění, na celém ostrově žije asi 6, 5 tisíce obyvatel a hornatý ostrov má rozlohu 325 km2. Velkým zážitkem byl výlet do starořecké vesnice Olympos, která musí okouzlit každého. Na cestě zpět do hotelu jsme nemohli vynechat koupání na skutečně nejkrásnější evropské pláži, magické Apella.

 

 

Týden na tomto řeckém ostrově utekl jako voda. Slíbili jsme si, že se na toto kouzelné místo musíme vrátit znovu. Protože sliby se mají plnit nejen o Vánocích, již nyní víme, že v červnu příštího roku vyrážíme na Karpathos cvičit znovu.

 

Přidejte se k nám i vy ...

 

 

Přidejte se v termínu od 14. 6. 2019 do 21. 6. 2019 k naší výpravě na Karpathos i vy.

Chci si objednat pohodu na ostrově

 

Další info o ostrově:

Wikipedie

Karpathosinfo.com

Karpathos: řecký ostrov ...

 


Vytisknout   E-mail