Brdské lesy v zaměřovači Power & Pilates Studia

P1050935 webV srpnu připravujeme letní sportovní kurz s pilates a powerjógou v brdský Jincích - Královkách. V jednom překrásném květnovém týdnu jsme pro vás provedli ochutnávku místních výletních možností.

 

 

 

 

 

Do Jinců jsme se vypravili jako dvě průzkumné jednotky. Cyklotým Petr, vybavený mapou s vyznačenými desítkami kilometrů potencionálních cyklotras,  a pěší jednotka Iva s Jirkou, vybaveni opalovacím krémem, svačinou a několika turistickými průvodci.

P1050887 web

Jirka a Iva v Hořovicích

Wikipedie nám napoví, že Brdy jsou členitou vrchovinou ve středních Čechách.

P1050889 web

O čem se nezmiňuje je pohoda a klid sálající nejen z krajiny, ale i jeho obyvatel a to dokonce čtyřnohých. Pohled "psa pohodáře" sledoval pěší tým na trase naučné stezky "Z Jinec na Olymp Brd".

P1050890 web

P1050892 web

P1050893 web

V Běšíně nás okouzlila stará roubenka, od které stezka míří dál na vrchol Plešivce. Z dalších zastavení se poutník dozvídá, že v brdských lesích bylo, díky partyzánskému odboji, poměrně živo. Není se čemu divit. Velká část brdských lesů sloužila jako dělostřelecká střelnice a vojenské cvičiště využívala za války i německá armáda.

P1050895 web

Penzion Eška v Jincích si do své historie může, kromě skupiny sovětských generálů, zapsat další důležitý milník. Tím bylo ubytování obou průzkumných týmů Power & Pilates Studia.

Chcete se i vy zapsat do historie Jinců? Pojeďte s námi cvičit a relaxovat do brdských lesů.

 

 

 

Průzkumná trasa pokračovala po krásných brdských hřeben vstříc vrcholu Plešivec. Nelze minout pověstmi opředený viklan. Aby poutník nebyl na pochybách, má na sobě velký nápis ... VIKLAN.

P1050899 web

Od našeho záměru pokračovat v cestě na vrchol jsme se nedali zviklat a můžeme potvrdit, že z vrcholu Plešivce (654 m n.m.) je krásný výhled do krajiny.

WP 20180505 12 16 03 Panorama

Navíc na vrcholu naleznete jedno z nejrozsáhlejších hradišť z pozdní doby bronzové. Navštivte i Smaragdové jezírko, možná se tam potkáte z dobrým duchem Brdských lesů, Fabiánem.

P1050908 web

P1050911 web

V Jincích můžete navštívit i technickou památku - vysokou pec Barboru z roku 1810. Tedy mohli by jste navštívit... ale, cedule varuje poměrně důrazně:

P1050915 web

I náš cyklooddíl se velmi činil a rekognoskoval velkou část veřejnosti přístupného bývalého vojenského újezdu Brdy. V některých částech stále ještě probíhají pyrotechnické práce a od vstupu na tato území je turista varován výstražnými nápisy a někdy i samotnými pyrotechniky. Značené trasy skýtají škálu možností navštívit místa, která byla donedávna běžné veřejnosti utajena. 

IMG 20180515 WA0001 web

IMG 20180515 WA0002 web

IMG 20180515 WA0005 web

Příznivci Svěrákova filmu "Obecná škola" jistě vzpomenou na bunkr - pěchotní srub "Jordán", který je zde k vidění. Nebo mohou vystoupat na nejvyšší vrchol Brd, kterým je Tok (865 m n.m.). Cesta vás může zavést k několika rybníkům, které se zde nacházejí, např. Obecnice, nebo Padrťské rybníky.

Láká vás navštívit některá z popisovaných míst? Rezervujte si fitness a wellness kurz v brdských Královkách a získáte prověřené výletní tipy.

 

 

Okolí Jinců slibuje dostatek míst, která stojí za vidění. Víte například, co to je automatofon? Zjistíte to na hořovickém zámku, který je na dosah od Jinců. Navštívit můžete hrady Žebrák a Točník, které velmi často navštěvoval sám Václav IV.

P1050920 web

P1050925 web

Za návštěvu zcela jistě stojí blízká Příbram, s hornickým muzeem, ve kterém se projedete důlním vláčkem, prohlédnete parní důlní stroj, nebo unikátní expozici důlního díla ze 16. století. V Lešeticích u Příbrami navštívíte památník Vojna s autenticky dochovaným vězeňským areálem z 50. let minulého století. Vzpomenou si na něj příznivci televizního seriálu "Zdivočelá země". S mnohem duchovnější energií se setkáte na Svaté Hoře, známém poutním místě. Příznivci umění jistě navštíví Galerii Františka Drtikola v příbramském Zámečku.

Výčtem zajímavostí bychom mohli pokračovat dále. Věříme však, že dáte přednost osobnímu prožitku a v srpnu se k nám připojíte. Už samotný Ermi hotel, kde budeme po celý týden ubytováni, nabízí širokou nabídku možností k relaxaci a sportování. Přidejte k tomu cvičení pilates a powerjógy s lektory Power & Pilates Studia, jednu večerní grilovací párty a výsledný mix je zárukou pohody a odpočinku.

Těšíme se na vás!

 

Zajímavé odkazy: Objevbrdy.cz

 

 


Vytisknout   E-mail