Pilates, jóga a svatý Martin

Powerjoga-pilates-festivalPtáte se, jak spolu souvisí tyto tři pojmy? Od letošního listopadu velmi úzce. Ve svátek svatého Martina, tedy 11. 11., se v Táboře konal 2. ročník festivalu funkčního pohybu Body & Mind.

 

 

  

 

Nad konáním festivalu převzala záštitu místostarostka města Tábora, Mgr. Kateřina Bláhová, za což jí patří velký dík. Program festivalu tvořilo 8 lekcí zdravotního pilates a jógy, který se odehrával ve dvou tělocvičnách. Každá z lekcí byla zaměřena na jinou část našeho těla a stejně tak se lišila i jejich úroveň. Každý si tedy mohl vybrat tu svou lekci.

Powerjoga-pilates-festival-2

Powerjoga-pilates-festival

Registrace klapala jako na drátku a čas před zahájením prvních lekcí se tak mohl stát skvělým okamžikem pro srdečná setkávání s lidmi, které spojuje společný zájem.

Powerjoga-pilates-festival-3

 První ranní lekce pilates s pěnovým válcem byla zaměřená na práci s pánví a pánevním dnem. Jógová lekce nás rozdýchala, rozpohybovala a otevřela hrudník.

 Powerjoga-pilates-festival

 

Powerjoga-pilates-festival

Plynule jsme přešli k základně našeho těla - chodidlům, jejichž klenby jsme aktivovali nejrůznějšími masážními míčky a jinými pomůckami. Souběžně s lekcí zaměřenou na footwork probíhala aktivace břišních svalů, hlubokého stabilizačního systému - prostě Core. 

 Powerjoga-pilates-festival

Powerjoga-pilates-festival

Cvičební pomůcky letos hráli na festivalu velkou roli. O tom se mohli přesvědčit všichni, kteří absolvovali lekci zaměřenou na kyčelní kloub a dolní končetinu a souběžně probíhající lekci na ramenní kloub a horní končetinu.

Powerjoga-pilates-festival

Powerjoga a pilates festival

 Závěrečné lekce se odehrávali v duchu zdravých zad, posílení a protažení zádových svalů a powerjógy, která komplexně zaměstnala celé tělo. 

Powerjoga-pilates-festival

Powerjoga-pilates-festival

Pevně věříme, že i letošní festival přinesl všem účastníkům pořádnou porci zdravého pohybu. Děkujeme vám všem za podporu, účast a skvělou festivalovou atmosféru. Děkujeme městu Tábor za podporu. 

Podívejte se na video na naší FCB stránce.

Těšíme se na vás za rok na festivalu s trojkou na začátku.

Váš tým Power & Pilates Studia

 

 


Vytisknout   E-mail