Cvičební mise na Krétu

PowerPilatesStudio-GouvesMayaHotel3.6.2017 došlo k zásadní události v dějinách největšího a nejjižnějšího řeckého ostrova Kréty, protože ho navštívila naše neobyčejná "cvičební" skupina. Jako základnu jsme zvolili příjemný Maya Beach hotel a to nejen kvůli jeho rodinné atmosféře, ale i úžasné kuchyni, kterou pro nás připravoval řecký kuchař.

Powerjoga Kreta Lekce 2

A protože jsme skupina "cvičební", je jasné, že jsme se do toho pořádně opřeli. Ráno za rozbřesku jsme vítali slunce powerjógou na útesu nad mořem, s typickým řeckým kostelem v pozadí.

Powerjoga Kreta Lekce

Pro odpolední lekce pilates jsme dávali přednost klimatizovanému prostoru v hotelu. Do lekcí jsme zapojili i cvičební pomůcky: Theraband a S-Ball. Týden pravidelného cvičení v kombinaci s výbornou a lehkou řeckou kuchyní se v pozitivním slova smyslu projevil jak na naší kondici fyzické tak i psychické.

 Pilates Sball Kreta lekce

Pilates Kreta lekce

 

Co by to bylo za pobyt na Krétě bez pořádné koupačky, opalovačky a válení se pod slunečníkem? Vybírat bylo opravdu z čeho, protože hned vedle hotelu se nabízela jak přírodní kamenitá, tak písčitá pláž. Zkrátka každý našel to své vysněné místo u moře.

Gouves plaz Kreta

Protože v naší výpravě byli samí sportovci, dobrodruzi a objevitelé nedalo se odolat výletům po okolí hotelu i do vnitrozemí. To nabízelo začátkem června neuvěřitelnou rozmanitost kvetoucích rostlin všech barev, tvarů a omamných vůní.

Pilates Kreta ibisek

Pilates kreta kvety 2

Pilates kreta kvety

Ty nás provázely i při  návštěvě tajuplného paláce v Knóssu, který patří mezi největší pamětihodnosti ostrova. Palác byl vystaven v mínojské době a vztahuje sek němu příběh o Minotaurovi, který žil v labyrintu pod palácem a později byl zabit Theseem.

Pilates Knossos

Pilates Knossos 2

Abychom získali i jiné znalosti o Krétě, navštívili jsme také keramickou dílnu, kde se ručně vyráběla mínojská keramika a jeden z mnoha pravoslavných klášterů, kde se kromě olivového oleje vyrábí i krétská pálenka "Raki",kterou nešlo neochutnat.

Pilates Kreta hrncir

Pilates Kreta vaza

Pilates Kreta Danuska

Nutno dodat, že následovala exkurze do vinařské oblasti s ochutnávkou místního vína a oliv..................byl to opravdu veselý výlet. Nezapomenutelně k němu přispěla naše delegátka Danuška, jejíž příhody ze života na Krétě nás bavili po celou dobu nejen našeho výletu, ale i pobytu.

Pilates Kreta klaster

Pilates Kreta mnich

Děkujeme nejen Danušce, ale především našim úžasným klientům, kteří se s námi vypravili objevovat kouzlo podmanivého ostrova Kréty. Doufáme, že je nadchla stejně jako nás a těšíme se na další společné cesty za cvičením i dobrodružstvím.

Pilates Kreta Iva Jirka

Iva a Jirka Horatlíkovi

 


Vytisknout   E-mail